Головна / Відпочинок / Як вийти з відпустки на роботу. Без стресу
Як вийти з відпустки на роботу. Без стресу

Як вийти з відпустки на роботу. Без стресу

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (2 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Погодьтеся, вихід на роботу з відпустки, це завжди стрес, але чи можна його мінімізувати до розумних меж? І якщо, так, то як? Погодьтеся, не дуже добре, коли все життя поділяється на яскраві дні під час відпустки і нескінченний Армагеддон після нього. Потрібно щось робити. А що? Психологи дають нам кілька порад, які цілком можуть стати нам у пригоді.

1. Не варто залишати за собою «спалені мости»

Вихід з відпустки на роботу, вже сам по собі стрес, і це доведено психологами. Причому, чим довше відпустку, тим складніше знову зануритися з робочий процес. Але при цьому, відпустку менше 14 календарних днів не можна вважати повноцінним відпочинком, тому що наш організм починає «розслаблятися» лише на 8 добу повноцінного відпочинку. До цього часу він буквально «тримається» на «зубах» і намагається за звичкою контролювати робочий процес. Але з іншого боку, чим довше ви перебуваєте у відпустці, тим складніше знову зануритися в робочі будні.

Психологи радять у даній ситуації не йти у відпустку, як «в останній раз» і не залишати за собою «все спалені мости», тобто не залишати найскладніші і енергоємні справи на потім. Якщо є така можливість, то вирішите всі найважливіші робочі моменти ДО ВІДПУСТКИ, тому що якщо ви залишите їх «на потім», то стрес виходу на роботу наложиться на стрес «терміново і важливо», а «ідеальний шторм» пережити дуже важко. Маса невирішених проблем і завдань, залишених на «кращий час-після відпустки», здатна зламати і самий стрессоустойчивий організм, так навіщо ж так ризикувати?

2. Дотримуватися режим дня

Якщо ви звикли 350 днів в році прокидатися о 7 ранку, то навряд чи варто для 15 днів робити таке серйозне виключення. Вся справа в тому, що наш організм налаштовується на певні ритми, і якщо ви весь відпустку будете гуляти до 2 години ночі, а потім спати до 14-00 дня, то перебудуватися на робочий режим потім буде дуже складно.

Психологи радять під час відпустки дотримуватися похибки відхилення від звичного розпорядку дня не більше 1-2 годин, саме для того, щоб потім було легко налаштуватися на звичний робочий лад.

Не варто зловживати під час відпустки спиртними напоями і танцювати всі ночі до упаду, саме тому, що вихід з «розгульного життя» в трудові будні може виявитися нереально важким. До речі, психологи ставлять цілком слушне запитання: навіщо ви так відриваєтеся під час відпустки?

3. Виходьте ні з понеділка

Звичайно, якщо є така можливість, то з відпустки найкраще виходити з середини тижня, тоді перший робочі моменти не здадуться настільки втомлює довгими. Психологи настійно радять не виходити з відпустки в понеділок, тому що звичні раніше п’ять днів можуть здатися вічністю. Організм, а головне, наша психіка, повинні «змиритися» з робочим процесом поступово, бажано з середи, тоді стрес вийде оптимально мінімізувати.

Цілком зрозуміло, що в робочу середу необхідно занурюватися поступово, як в холодну річку влітку під час купання. Якщо стрибнути відразу, то можна заробити нехілий стрес, а цього краще уникнути.

4. Не з корабля на бал

Якщо ви плануєте під час відпустки полетіти в далекі дали або відпочити на всю котушку у себе на дачі, то варто повернутися в міські будні за пару-трійку днів і потроху влитися в звичний режим дня. Психологи впевнені, що різкий перехід з «відпустки» в «роботу» завжди негативно позначається не тільки на емоційний стан людини, а й на якості його роботи. Тому якщо ви хочете поступово налаштуватися на робочі будні, то психологи радять не робити різкий перехід від відпустки до роботи, а дати собі кілька днів на адаптацію в міських умовах.

5. Думайте про роботу в позитивному ключі

Звичайно, я чудово розумію, що відпочивати все-таки краще, ніж працювати. Я розумію, що відпустка-це маленьке життя, що літні канікули на березі ласкавого моря набагато цікавіше, ніж офісне життя з усіма її пригодами і цейтноту. Але! Все-таки якщо у вас є робота, то це велике щастя! Тільки уявіть собі, скільки людей були б готові прямо зараз помінятися з вами місцями лише для того, щоб опинитися в вашому посади і на вашому місці. Думайте про роботу в позитивному ключі, і тоді вихід з відпустки стане щастям, а не покаранням.

6. Якщо на роботу як на Голгофу

Ви прочитали всі поради, але все одно тільки при одній думці про вихід на роботу на очі навертаються сльози, а тільки від згадки про «робочому процесі» хочеться заснути і ніколи більше не прокидатися, психологи ставлять одне єдине питання: навіщо ви взагалі ходите на цю роботу?

Достовірно відомо, що ніякі мотивуючі гасла в світі не здатні змусити продуктивно працювати людини на посаді, яка викликає у нього блювотний рефлекс. І якщо тільки при одній думці, що з відпустки доведеться повертатися в настільки ненависне місце, псується настрій і життя видається не милою, доведеться змінити роботу. Тому що жити в постійному стресі просто неможливо.