Головна / Сім'я і здоров'я / Вагітність, пологи, діти / Вітаміни для дітей: потрібні і непотрібні
Вітаміни для дітей: потрібні і непотрібні

Вітаміни для дітей: потрібні і непотрібні

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Навесні, як відомо, підвищується ризик авітамінозу. Чи потрібні вашій дитині вітаміни і мінерали, а якщо потрібні, то які саме?

Потреба в мікроелементах у дітей

Коли діти ростуть, для забезпечення оптимального здоров’я їм важливо отримувати оптимальну кількість вітамінів і мінералів. Більшість дітей отримує достатньо поживних речовин з збалансованого раціону, але при певних обставинах дитині все ж може знадобитися додаткова добавка вітамінів або мінералів.

Потреби в поживних елементах у дітей залежать від віку, статі, ваги, зросту та рівня активності.
На думку експертів в області охорони здоров’я, дітям у віці від 2 до 8 років потрібно 1000-1400 калорій в день. Дітям у віці 9-13 років, необхідно 1 400-2600 калорій в день – в залежності від певних чинників, таких як рівень активності.

На додаток до споживання достатньої кількості калорій, раціон дитини повинен відповідати наступним найкращим практикам споживання:

Нутрієнт 1-3 роки 4-8 років

Кальцій 700 мг 1000 мг
Залізо 7 мг 10 мг
Вітамін А 300 мкг 400 мкг
Вітамін В12 0,9 мкг 1,2 мкг
Вітамін С 15 мг 25 мг
Вітамін D 600 МЕ 600 МЕ

Але, хоча перераховані вище вище поживні елементи – одні з найбільш часто згадуваних, вони не єдині, в яких потребують діти.
В цілому, дітям потрібні ті ж поживні речовини, що і дорослим, але зазвичай в меншій кількості. Для правильного росту і здоров’я, і ​​особливо для належного розвитку мозку і кісток, дитині потрібна деяка кількість кожного вітаміну і мінералу, але точні кількості варіюються в залежності від віку. Діти старшого віку і підлітки потребують інших кількостях поживних речовин, ніж діти молодшого віку.

У міру зростання дітям життєво важливо отримувати достатню кількість поживних елементів, які допомагають будувати міцні кістки, такі як кальцій і вітамін D.

Крім того, вирішальне значення для розвитку мозку в дитячому і юному віці мають залізо, цинк, йод, холін і вітаміни А, В6, В9 (фолієва кислота), В12 і D.

Таким чином, хоча діти можуть потребувати в меншій кількості вітамінів і мінералів у порівнянні з дорослими, їм все одно необхідно отримувати достатню кількість цих поживних речовин для правильного росту і розвитку.

Чи потрібні дітям вітамінні добавки?

В цілому, діти, яким забезпечується здорове збалансоване харчування, не потребують вітамінних або мінеральних добавках.
Однак у немовлят потреби в поживних речовинах відрізняються від потреб дітей, і їм можуть знадобитися певні добавки, такі, наприклад, як вітамін D, для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні.
Для здорових дітей старше 1 року, що харчуються збалансовано, Американська академія педіатрії, наприклад, не рекомендує добавки, що перевищують рекомендовані норми харчування. При цьому під «збалансованим раціоном» мається на увазі, що діти їдять різні фрукти, овочі, зернові, молочні продукти і білки (м’ясо, яйця, рибу, субпродукти). Ці продукти містять всі необхідні поживні речовини для правильного росту і розвитку у дітей.

Є обставини, коли вітаміни потрібні

Деяким дітям в певних обставинах може знадобитися прийом додаткових вітамінів і мінералів.
Спеціальні вітамінні і мінеральні добавки можуть бути необхідні для дітей, схильних до ризику дефіциту, наприклад тим, хто:

• недоїдає в силу ряду причин, соціальних та інших;
• слід вегетаріанської або веганскої дієті;
• має захворювання, яке впливає на всмоктування або засвоєння нутрієнтів або збільшує потребу в поживних речовинах, таких як целіакія, рак, муковісцидоз чи запальне захворювання кишечника;
• переніс операцію, яка впливає на кишечник або шлунок;
• дуже розбірливі їдці, щосили пручаються споживання різноманітних продуктів.

Зокрема, діти, які дотримуються рослинної дієти, можуть піддаватися ризику дефіциту кальцію, заліза, цинку і вітамінів B12 і D, особливо якщо вони взагалі не вживають продукти тваринного походження. Веганські дієти можуть бути особливо небезпечні для дітей молодшого віку. Якщо деякі поживні речовини, такі як вітамін B12, який міститься в продуктах тваринного походження, що не замінюються в раціоні дітей-веганів добавками або збагаченими продуктами, то це може привести до серйозних наслідків, таких як затримка росту і розумового розвитку.

У дітей з целіакію або запальними захворюваннями кишечника можуть виникнути проблеми із засвоєнням ряду вітамінів і мінералів, особливо заліза, цинку і вітаміну D. Це пов’язано з тим, що ці захворювання викликають пошкодження областей кишечника, які поглинають мікроелементи.

У дітей з муковісцидозом проблеми з засвоєнням жиру, і тому вони можуть неадекватно засвоювати жиророзчинні вітаміни A, D, E і K.

Нарешті, деякі дослідження пов’язують прискіпливе харчування в дитинстві з низьким споживанням мікроелементів, зокрема з недостатнім споживанням заліза і цинку. І хоча, треба сказати, що рівень вмісту цих мінералів в крові у прівереда не суттєво відрізняється від норми, проте, тривалий прискіпливе харчування може з часом привести до дефіциту поживних мікроелементів і в результаті вимагати застосування харчових добавок.

Завжди обговорюйте добавки з лікарем, перш ніж давати їх своїй дитині. Вибирайте вітаміни, спеціально призначені для дітей, і стежте за тим, щоб вони не містили мегадоз, що перевищують щоденні потреби дітей в поживних речовинах. Вітамінні або мінеральні добавки можуть бути токсичними для дітей при прийомі в надлишку. Це особливо стосується жиророзчинних вітамінів A, D, E і K, які накопичуються в жирових відкладеннях.

Як забезпечити здобуття дитиною достатньої кількості мікроелементів

Щоб діти отримували достатню кількість поживних речовин і не потребували добавках, переконайтеся, що в їх раціоні містяться різноманітні поживні продукти. Включення фруктів, овочів, цілісних круп, горіхів, нежирних білків, корисних жирів і молочних продуктів (якщо допустимо) в прийоми їжі і перекушування, з великою ймовірністю забезпечить вашої дитини достатньою кількістю вітамінів і мінералів.

Щоб допомогти дитині є корисніше, постійно пропонуйте і вводите в раціон нові овочі і фрукти, приготовлені різними і смачними способами. Здорова дієта для дітей також повинна обмежувати кількість додаються цукрів і продуктів з високим ступенем переробки та концентруватися на цільних фруктах, а не на фруктових соках.
Забезпечуючи вашої дитини різноманітними цільними продуктами, ви можете гарантувати, що він отримує всі необхідні для здоров’я нутрієнти.

x

Читайте також

Застуда влітку: як не захворіти і як лікуватися

Застуда влітку: як не захворіти і як лікуватися

Літо – особлива пора. Пора відпусток, виїздів на природу, посиденьок з друзями ...

Літні хвороби у дітей

Літні хвороби у дітей

Позаду весняні холоди і швидка зміна погоди. Але спекотна погода таїть інші ...