Головна / Флора і фауна / Дача, сад, город / Поради з вирощування помідорів в теплиці
Поради з вирощування помідорів в теплиці

Поради з вирощування помідорів в теплиці

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (2 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Існує кілька правил, виконання яких дозволить отримати багатий урожай смачних помідорів, вирощених у теплиці.

Правила посадки розсади

Розсада помідорів, яку ви зібралися висадити в теплицю, повинна бути міцною. Це означає, що для отримання хорошого врожаю підходить розсада зі здоровими листям і міцним стовбуром, з розвиненою кореневою системою.

Висаджують розсаду помідорів в теплицю в перших числах травня. Грунт для посадки повинна бути заздалегідь підготовлена. Кращим складом вважається дерново-перегнійна суміш з додаванням з розрахунку на метр квадратний десяти грамів селітри аміачної, 40 або 50 г суперфосфату, 25 г хлористого калію. Замість цієї суміші можна використовувати торф, в який так само з розрахунку на метр квадратний добавляю100 г вапна чи доломітового борошна, 500 г суперфосфату, 300 г хлористого калію.

Розсаду помідорів розсаджують на одному рівні на відстані приблизно 40 сантиметрів. Перед висаджуванням розсади в лунки додають перегній з мінеральними добривами, все гарненько перемішують, поливають водою і висаджують розсаду.
Коли кущики гарненько приживуться, почнуть розростатися, їх підв’язують до шпалери.

При неправильному догляді кущики помідорів можуть стати млявими. Щоб цього не сталося, їх вирощують в одне стебло, видаляючи бічні пагони, як тільки вони досягнуть розмір від 3 до 5 сантиметрів.

Температура повітря

Велике значення для нормального росту розсади і гарного врожаю має температура повітря в теплиці. Температура вдень не повинна опускатися нижче 19 С і не підніматися вище 23 С. В момент цвітіння помідорів температура повітря може досягати 24-25 градусів. У нічні години в теплиці не повинно бути холодніше 16 градусів тепла.

Провітрювати теплицю треба регулярно, особливо це має значення в період цвітіння помідорів.

Полив помідорів

Помідори, що ростуть в теплиці, дуже чутливі до відходу. Кращий час для поливу – до полудня або ранній вечір. В цей час доби сонце не таке спекотне, що дозволяє волозі йти в грунт, а не випаровуватися, створюючи парниковий ефект. Розпушуйте землю для забезпечення оптимальної вологості. Воду для поливу використовують теплу, не нижче 22 градусів.

Проводять перший полив помідорів на 7 або 8 день після висаджування розсади. Помідори не люблять сильно зволожений грунт. Намагайтеся рівномірно поливати кущики. Грунт в теплиці після поливу повинна залишатися в міру вологою. На один квадратний метр витрачають приблизно 4 літри води. Такого обсягу води вистачає до часу цвітіння помідорів. Коли помідори зацвітуть, збільшуйте обсяг води для поливу з розрахунку дванадцять літрів на метр квадратний.

Полив повторюють через 5 днів. Воду акуратно ллють під корінь, не потрапляючи на кущ. Це важливо. Вода, що потрапила на листя в спекотний сонячний день, може стати причиною опіку рослини.

Вологість

Дотримання правильного рівня вологості в теплиці добре впливає на якість майбутнього врожаю. Неприпустима висока вологість, яка може стати причиною поганого запилення томатів. Також підвищена вологість погано позначається на смакових якостях плодів. Необхідно забезпечити потрібну вологість для гарного росту помідорів. Використовуйте для провітрювання в денні години вхідні двері та кватирки, якими повинна бути обладнана теплиця.

Запилення

Помідори, що ростуть в теплиці, необхідно запилювати вручну. Доступ бджіл в теплицю утруднений. Це впливає на ефективність запилення. Через 4 дні в сонячну погоду обережно струшуйте кисті суцвіть, обприскуючи обережно квітки водою. Не забувайте провітрити теплицю після обприскування, щоб уникнути перезволоження грунту і повітря.

Підживлення

Підживлення культури починають з моменту цвітіння. У теплиці підгодівлю проводять кореневих способом. Для підгодівлі кореневої системи помідорів використовують розчин Фітоспорін, чергуючи його з Гамаіром.

Обприскування томатів у теплиці краще не робити. Це може привести до накопичення конденсату, що може стати причиною грибкового захворювання плодів.

Також для підгодівлі використовують сульфат калію, рідкий коров’як, суперфосфат або деревну золу.

Хорошим дією володіє підгодівля, приготована з рослинних залишків. Збирайте в спеціальну ємність опале листя, траву від прополки, кропиву, залийте все зібране водою і через 14 днів підгодівля для ваших помідорів буде готова. Розводите настій водою в такому співвідношенні: 1 частина рослинного настою на 10 частин води, додайте в суміш доломітове борошно (1,5 кг борошна на 100 л розчину). Можна використовувати сіно або солому замість бур’яну.

Кропив’яний настій

Хорошим дією володіє настій з кропиви. Для його приготування заповніть ємність на 2/3 свіжозібраної подрібненої кропивою, залийте її водою і залиште на 2 тижні. Готовий настій кропиви використовують для поливу томатів і їх обприскування.
Для поливу беруть 1 частина настою кропиви і десять частин води.

Для обприскування: 1 частина кропив’яного настою і 20 частин води.

Догляд за помідорами, зростаючими в теплиці, вимагає часу і регулярності. Нагородою є хороший урожай!

x

Читайте також

Малюки на дачі: як забезпечити безпечний відпочинок

Малюки на дачі: як забезпечити безпечний відпочинок

Діти і літо – ідеальне поєднання «компонентів». Коли, як не теплими днями, ...

Котячий будинок: вибираємо будиночок для вихованця

Котячий будинок: вибираємо будиночок для вихованця

Прийнято думати, що кішки – істоти примхливі і гуляють самі по собі. ...