Головна / Сім'я і здоров'я / Здоров'я / Норма чи ні: нездужання після масажу
Норма чи ні: нездужання після масажу

Норма чи ні: нездужання після масажу

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (2 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Масаж – процедура не тільки корисна, але і вельми приємна. А в реаліях сучасного життя пройти його сеанс на кшталт розкоші. Природно, що при витрачених часу і фінансах плануєш отримати як мінімум фізичне задоволення, приплив сил і бадьорості. Але іноді очікування і реальність не збігаються: після маніпуляцій ми можемо відчувати головний біль і навіть нудоту. Чому це трапляється? Бити на сполох або це норма? Будемо розбиратися.

Відразу опустимо причини, за якими масаж буде на шкоду, ніж піде на користь. Як правило, це проблеми зі здоров’ям, при яких курс процедур під забороною:
• захворювання серцево-судинної системи;
• підвищена температура;
• різні хвороби суглобів і вен;
• будь-які нездужання в гострій формі;
• проблеми з тиском;
• астма;
• інфекційні проблеми зі шкірою;
• захворювання хребта і нервової системи і т.д.

При ряді станів масаж так само тимчасово не рекомендується. Серед них можна відзначити вагітність, менструацію, алкогольне сп’яніння. Тому варто бути відвертим з лікарем, що призначає масаж, і самим ставитися уважніше до стану організму. Інакше можна нарікати тільки на себе, якщо відчуєш нездужання після бажаних процедур.

Чому тут виникають неприємні симптоми? Загальний принцип дії такий: масаж «розганяє» лімфу та кров, і насичує останню киснем. Крім того посилюється робота сальних і потових залоз, вони впливають на підшкірно-жирову клітковину.

Не дивно, що, наприклад, при слабких судинах тиск може підскочити. Найбільш ймовірні симптоми при цьому як раз запаморочення, слабкість. Додамо ще одну особливість масажу, що полягає в можливому підвищенні температури. Звідси – головний біль від перегріву. Тому керуємося принципом «не нашкодь», коли хочемо піти на оздоровлюючі маніпуляції.

Але на що нарікати, якщо здоров’я не викликає питань, а неприємні симптоми мають місце бути?

По-перше, причина може бути досить банальна: на масаж ви прийшли на голодний шлунок. Не дивно, що нудота і головний біль можуть стати вашими супутниками. Найкраще «ліки» – легкий перекус, супроводжуваний чашкою солодкого чаю. На подальші процедури теж не варто приходити натщесерце.

По-друге, хворобливість масажу може зіграти провідну роль у вашому поганому самопочутті. Як це працює? Природна реакція м’язів на больові відчуття – їх скорочення. Виходить, що в кровоносне русло всмоктується не тільки кисень, але і токсини. Подібна інтоксикація і викликає дискомфорт у вигляді неприємних симптомів.

По-третє, справа може бути в невмілих маніпуляціях масажиста, його низької кваліфікації. Тільки на перший погляд здається, що масаж складається з хаотичних рухів. Насправді це ціла наука, зіткана з сукупності прийомів. Якщо вносити в неї нотки самодіяльності, а то і зовсім діяти навмання, наслідки можуть бути плачевні. Зрозуміло, в першу чергу для пацієнта. Наприклад, можна відчути незрозумілі стрибки тиску, больові відчуття в попереку, порушення координації руху і т.п. А який кваліфікацією має ваш масажист?

По-четверте, навіть хороший фахівець може змістити хребці по ходу масажу. До цього призводять неправильні або слабкі натискання. Тоді неприємні симптоми у вигляді головного болю і нудоти теж дадуть про себе знати. Ваше завдання – неодмінно розповісти масажиста про неприємні наслідки процедури. Якщо промовчати, то ряд проблем вам забезпечений: мігрень, безсоння, зниження концентрації уваги, хронічна втома і т.д. Неприємність виправляється декількома точними рухами майстра.

Серед інших причин виникнення головного болю, нудоти і блювоти після масажу можна відзначити неправильне положення голови під час процедури або неправильно підібрана техніка масажу. Так-так, не дивуйтеся! Більшості людей може допомагати конкретний вид масажу, інтернет пістрявити захопленими відгуками, але вам він може не підійти.

Для запобігання неприємних симптомів фахівці рекомендують не підхоплюватися з кушетки відразу після масажу. Полежте 10-15 хвилин, щоб організм прийшов у звичний стан, інакше перепаду тиску не уникнути. Якщо неприємні наслідки з’явилися через деякий час, прийміть знеболююче протизапальний засіб. У разі спазмів – спазмолітик.

До якого висновку прийдемо? Неприємні відчуття після масажу – не норма. Інша справа, чим викликані запаморочення, слабкість і нудота. До слова, допускається одноразова головний біль після сеансу. Однак якщо вона супроводжує вас після кожної процедури, потрібно серйозно задуматися над причинами нездужання.

Будьте уважні до свого здоров’я, звертайте увагу навіть на самі незначні «дзвіночки» з боку організму. Тоді і віддача від оздоровлюючих сеансів буде максимальна, а витрачені час і фінанси окупляться сторицею.

x

Читайте також

Літні хвороби у дітей

Літні хвороби у дітей

Позаду весняні холоди і швидка зміна погоди. Але спекотна погода таїть інші ...

Профілактика короткозорості

Профілактика короткозорості

Незважаючи на те, що на вулиці літо, чудова погода, зараз молодь багато ...