Головна / Відпочинок / Месенджери: який краще вибрати?
Месенджери: який краще вибрати?

Месенджери: який краще вибрати?

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Я пам’ятаю час, коли в нашій квартирі навіть не було телефону. Для того, щоб подзвонити кому-небудь або викликати, наприклад, швидку допомогу, нам доводилося бігати до єдиної в районі телефонній будці. Сьогодні ми можемо спілкуватися з друзями та родичами, навіть не виходячи з дому. Причому, для цього зовсім не обов’язково користуватися заповітної телефонним зв’язком. Досить завантажити на гаджет спеціальну програму, і справа в капелюсі. Однак з часів популярної колись ICQ або, як її прозвали в народі, «аськи» з’явилося таке безліч месенджерів, що вибрати з них по-справжньому зручний, виявляється, не так-то просто.

ICQ

ICQНапевно деякі здивуються тому, що я включила «аську» в список сучасних месенджерів, адже ICQ вже давно канула в Лету. Дійсно, популярність цієї системи обміну швидкими повідомленнями сьогодні впала нижче нікуди. Однак ICQ досі існує і працює. Та й кількість користувачів «аськи» багато експертів пов’язують зовсім не з тим, що вона така вже й страшна. На думку фахівців, клієнтів у ICQ «вкрали» соціальні мережі. Втім, деякі стверджують, що «аська» просто застаріла, і в чомусь вони мають рацію.

Хоча основну функцію, яка полягає в миттєвому обміні повідомленнями і файлами, цей месенджер не втратив. Але кількість символів, тобто довжина тексту в «асьці» до сих пір обмежена. Крім того, ICQ не дозволяє листуватися з друзями, які вважали за краще іншу програму для спілкування. Виняток становлять лише не надто поширені AIM і Mail.ru Агент. Та й, як повідомляють досвідчені користувачі, час від часу в роботі ICQ виникають різноманітні технічні збої, які, природно, заважають повноцінному спілкуванню.

WhatsApp

WhatsApp

А ось цей месенджер в наш час особливо популярний. І тут немає ніякої загадки. Справа в тому, що дана система до неможливості проста в обігу. Незважаючи на це, WhatsApp багатофункціональний. У програмі можна обмінюватися не тільки текстовими, а й голосовими повідомленнями, а також всілякими файлами. Крім того, в WhatsApp є і відеозв’язок. Додаткове різноманітність в процес спілкування вносить наявність в месенджері об’єднань або груп для користувачів зі спільними інтересами в тій чи іншій сфері життя. Так що в WhatsApp можна ще й знайти однодумців.

Однак багато шанувальників цієї системи виявили в ній і недоліки. Так деякі відзначають, що WhatsApp неважливо працює у фоновому режимі. Та й файли, якими можна обмінятися в месенджері, не повинні «важити» більше 100 Мб. Зате абсолютно всі користувачі з задоволенням відзначають, що в WhatsApp абсолютно немає реклами, яка часом дійсно стає занадто настирливої.

Viber

ViberА ось ті, хто використовують Viber, в першу чергу вказують на велику кількість реклами і спаму, що, погодьтеся, не є плюсом будь-якої системи. Серед недоліків Viber також називають вельми обмежена кількість смайликів і відсутність функції збереження історії листування. Крім того, записати довге голосове повідомлення на Viber не вдасться: на це програма дає всього 30 секунд. Та й якість зв’язку при голосових і відеодзвінках у Viber явно кульгає. Втім, що стосується останнього, то тут є один величезний плюс – будь-які дзвінки між абонентами системи абсолютно безкоштовні. Так само безкоштовно за допомогою даної системи можна обмінятися даними між телефоном і комп’ютером.

Незважаючи на деякі переваги, у Viber набагато більше противників, ніж у того ж WhatsApp. А знаєте чому? Відповідь вас здивує: тому що багатьох дратує дизайн месенджера в бузкових тонах. Втім, кому-то подібне колірне рішення напевно здасться навіть приємним. Але найчастіше люди, які відмовилися від Viber, обмежуються простою фразою: «Він незручний».

Signal

SignalА ось про мессенджере Signal, навпаки, говорять, що він дуже зручний. Крім того, як самі творці системи, так і її користувачі стверджують, що Signal – одна з найбезпечніших програм. Якщо ви користуєтеся даними Мессенжер, ніхто не зможе прочитати ваші повідомлення: вони надійно зашифровані і через деякий час самознищується. Недарма йому довіряє навіть відомий американський спецагент Едвард Сноуден. А, якщо ви зайдете на офіційний сайт Signal, то першим ділом побачите напис «Швидко, зручно, безпечно».

Багато хто відзначає і приємний інтерфейс Signal, а точніше його мінімалізм. Завдяки цій особливості, вас ніщо не відверне від спілкування з одним. Причому, тут ви також можете обмінюватися як текстовими повідомленнями, так і здійснювати дзвінки. Правда, деякі клієнти Signal скаржаться, що функція дзвінків не завжди спрацьовує.

Slack

SlackЦей месенджер, скоріше, підійде для корпоративної діяльності. Slack навіть називають «вбивцею внутрішньокорпоративної пошти». У зв’язку зі своєю специфікою система формує архів повідомлень, які завжди можна перечитати. Крім того, користувачі мають можливість створювати для кожної теми абсолютно окремий чат, що, звичайно, теж зручно для співробітників. Примітно, що кілька користувачів Slack можуть створювати і редагувати один і той же документ, тобто працювати в команді онлайн.

Якщо ж говорити про недоліки, то деякі нарікають на те, що система часом підвисає, особливо у випадках, коли «з’їдено» занадто багато оперативної пам’яті. Та й на цей месенджер доведеться постійно розщедрюватися, так як більшість часом найбільш необхідних для роботи функцій тут надаються виключно за окрему плату.

Таким чином можна сміливо зробити висновок про те, що у будь-якого мессенджера є свої плюси і мінуси. Однак різноманітність різних систем забезпечує нам можливість вибору. Тому вибирайте і користуйтеся з задоволенням!