Головна / Дієти / Ліки, які змушують вас товстіти
Ліки, які змушують вас товстіти

Ліки, які змушують вас товстіти

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (2 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Харчуєтеся правильно, регулярно займаєтеся спортом, а вага ніяк не хоче знижуватися? Можливо, причина цього – ліки, які ви час від часу приймаєте.

Американські дієтологи вважають, що від 10 до 15% проблем з вагою пов’язані саме з прийомом лікарських засобів. Існує навіть термін «ятрогенное ожиріння», тобто ожиріння, спричинене прийомом ліків. І це не тільки горезвісні «гормони». Навіть самі звичайні і вважаються «нешкідливими» ліки можуть змушувати вас товстіти. Одні можуть підвищувати апетит, інші уповільнюють здатність спалювати калорії, треті затримують рідину, створюючи набряки.

Втім, на різних людей ліки діють не однаково. Завдяки одному і тому ж ліків одна людина може набрати п’ять зайвих кілограмів, а іншому «нічого не буде». На жаль, перевірити це можна тільки досвідченим шляхом.

Ось список лише деяких ліків, які загрожують катастрофою вашому обсягом талії:

Ліки від депресії

містять:

циталопрам
флуоксетин
флувоксамін
міртазапін
пароксетин
сертралін

Вони також називаються інгібіторами серотоніну або трициклічнимиантидепресантами. Їх ефективність полягає в тому, що вони змушують мозок виробляти речовини, що поліпшують настрій. На жаль, вони також порушують апетит і здатність організму розщеплювати калорії. Емоції і апетит взагалі тісно пов’язані, а в разі прийому антидепресантів тим більше. Тобто ви їсте, а відчуття насичення не спадає, або починаєте товстіти при тому ж самому раціоні. Особливо, якщо ви приймаєте ці медикаменти досить тривалий час. Багато антидепресанти можуть змусити вас набрати до 10 кг за рік.

Cтабілізатори настрою

містять:

клозапин
оланзапін
сіль літію
кветіапін
рисперидон

Ці ліки допомагають лікувати такі хвороби, як біполярні розлади і шизофренія. Побічним ефектом є порушення обміну речовин і контролю над апетитом. Тобто вони змушують апетит «включатися» і так і залишатися «включеним». Вже за пару місяців лікування можна набрати 2-3 зайвих кілограма.

Ліки від діабету

містять:

інсулін
Глімепірид
гліпізид
глібурид
натеглінід
піоглітазон
репаглінід

Ліки від діабету діють по-різному: одні підвищують чутливість до інсуліну, інші стимулюють вироблення інсуліну перед їжею або після їди. Майже всі вони ведуть до невеликого початкового набору ваги, поки організм адаптується до прийому ліків. Але деякі застарілі формули буквально упаковують калорії в жирові клітини. Набір ваги може бути особливо критичний для хворих 2-м типом діабету, який і без того вже супроводжується зайвою вагою.

Кортикостероїди

містять:

метилпреднізолон
преднізолон
преднизон

Кортикостероїди мають знеболювальні і протизапальну дію, використовуються для лікування найрізноманітніших розладів, наприклад астми і аутоімунних порушень, і випускаються в самих різних формах: мазі, таблетки, гелі, спреї, ін’єкції. Але, хоча в їх назві є слово «стероїди», це не ті ж самі стероїди, які використовують бодібілдери для набору м’язової маси. «Наші» стероїди можуть, навпаки, уповільнювати метаболізм, змушуючи організм накопичувати більше жирів, особливо в області талії, а також підвищують апетит і викликають безсоння.

Ліки від мігрені і інсульту

містять:

амітриптилін
нортриптилін
вальпроєва кислота

Деякі ліки, які запобігають мігрені і інсульти, впливають на вироблення гормонів, контролюючих почуття голоду, тим самим збільшуючи апетит і приводячи до переїдання. Серед інших побічних ефектів – уповільнення обміну речовин і затримка рідини.

Бета-блокатори

містять:

ацебутолол
атенолол
Метопропол
пропанолол

Бета-блокатори уповільнюють серцебиття і знижують артеріальний тиск. Але вони також знижують здатність організму до спалювання калорій під час фізичних навантажень, тому ви можете не отримувати очікуваний ефект від відвідування тренажерного залу або басейну. Крім того, прийом бета-блокаторів часто викликає почуття втоми, що теж може знизити ваш рівень фізичних навантажень, а значить вам буде потрібно набагато нижчий щоденний калораж, щоб не набрати зайву вагу.

Ліки від алергії

містять:

Цетиризин
Дифенгидрамин (димедрол)
Фексофенадин
лоратадин

Ліки, що полегшують перебіг алергії, блокують дію гістаміну, речовини, яке виробляє організм у відповідь на алерген. Тривале «гасіння» гістаміну антигістамінними часто призводить до набору зайвої ваги, особливо у жінок.

Контрацептиви

Оральні і ін’єкційні контрацептиви можуть призводити до набору ваги багатьма шляхами. Деякі, особливо мають в своєму складі прогестерон, збільшують апетит і переїдання, інші можуть сприяти затримці рідини. На щастя, коли справа стосується контрацептивів, існує величезний вибір формул і складів, так що грамотний фахівець без праці підбере відповідні саме вам ліки або інші засоби запобігання.

Треба сказати, що найбільший ризик ятрогенного ожиріння схильні діти і люди у віці за 40, коли обмін речовин починає критично сповільнюватися. У дітей появу зайвої ваги часто викликає прийом антибіотиків, можливо через порушення мікрофлори кишечника. І якщо безконтрольний прийом ліків може запросто призвести до ожиріння, то часто зниження ваги всього лише на 10% може взагалі скасувати нужду в прийомі ліків.

Тільки майте на увазі, що ні в якому разі не можна відмовлятися від прийому запропонованого лікарем ліки, навіть якщо вам здається, що з-за нього ви набираєте зайву вагу. Зрештою, якщо на терезах стоїть життя, то можна пожертвувати фігурою. Але ось сказати про це лікаря необхідно. Він може або перевести вас на інші ліки, або порадить вам, як можна уникнути цього небажаного побічного ефекту.

x

Читайте також

Хлорела: корисні властивості та протипоказання

Хлорела: корисні властивості та протипоказання

Хлорела – одноклітинна зелена водорість мікроскопічних розмірів. За яскраво-зелений відтінок водорості відповідає ...

Катик - кисломолочний продукт для молодості і схуднення

Катик – кисломолочний продукт для молодості і схуднення

Кефір, йогурт, ряжанка – все це популярні кисломолочні напої, які всім відомі. ...