Головна / Флора і фауна / Дача, сад, город / Кліщі. Захист і профілактика
Кліщі. Захист і профілактика

Кліщі. Захист і профілактика

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Весна радує нас квітами, зеленою травою і лякає кровожерливими кліщами. Як же захистити себе, дітей і тварин від цих комах, і які дії необхідно зробити, якщо все ж паразита вдалося вкусити вас і присмоктатися?

Ці членистоногі вселяють в людей жах, змушують після кожного виходу в парк або виїзду на природу, дачу перевіряти одяг, уважно оглядати своє тіло і шерсть домашніх тварин, щоб видалити небезпечних кровососів.

Як же захистити себе, дітей і тварин від цих комах, і які дії необхідно зробити, якщо все ж паразита вдалося вкусити вас і присмоктатися до тіла?

Щороку реєструють спалахи активізації кліщів. Пов’язано це з досить теплою зимою і ранньою весною, швидким збільшенням чисельності диких гризунів, які є потенційними донорами для кліщів.

Існує понад 48 000 видів кліщів. Для людей і тварин небезпеку становлять кровоссальні кліщі, які можуть стати причиною серйозних захворювань: енцефаліту, лихоманки, хвороби Лайма, спірохетозу, риккетсиоза.

Найбільш небезпечним захворюванням вважається кліщовий енцефаліт. Інфекція, що потрапила в кров після укусу зараженої кліща, вражає центральну нервову систему людини, може статися параліч кінцівок. Смертність від укусу енцефалітних кліщів становить 20%.

Укуси кліщів небезпечні також для тварин, які можуть заразитися бореліоз, що вражає не тільки нервову, але і серцево-судинну систему.

Сезон активізації кліщів починається в травні і триває до кінця вересня, хоча вже в середині квітня з’являються перші дорослі особини. Чисельність кліщів зростає дуже швидко. До середини травня чисельність кліщів досягає найвищого значення. Висока активність кліщів зберігається майже до початку липня, потім падає. Але поодинокі кровожерливі комашки можуть продовжувати полювання до кінця вересня.

Кліщі люблять жити в траві на узбіччях доріжок, кровососів привертає запах донорів. Комаха видряпується на взуття або одяг, лапи тварини і підіймаються вгору в пошуках зручного місця для укусу. Укус кліща залишається непоміченим, так як паразит вводить в шкіру спеціальну речовину, що нагадує за складом місцеву анестезію.

Для захисту від кліщів використовують спеціальні препарати на основі акарицидов «Бриз», «Пікнік-Антіклещ», «Торнадо-Антіклещ», «Таран».

Недолік таких засобів – протипоказання для дітей. Перераховані кошти використовують тільки для дорослих людей і тварин. Їх використання відлякує кліщів, викликає у них параліч. Дія препарату зберігається до 14 днів.
Для захисту дітей від кліщів застосовують репеленти «Біба», «Москітол-Антіклещ», «Off! Екстрім ». Препарати розпилюють на одяг дітей, їх дія зберігається протягом 5 днів.

Щоб захистити своїх домашніх вихованців від кліщів, використовуйте спеціальні краплі, нашийники. Ці кошти позбавлять собак і кішок від небезпечних комах.

Вибираючи нашийник, слід знати, що ці засоби захисту від кліщів бувають трьох видів: біологічні, хімічні, ультразвукові.

Найбільш ефективними і безпечними є ультразвукові нашийники, так як не містять токсичних речовин.
Друге місце по безпеці займають біологічні нашийники, просочені натуральними речовинами, ефективно знищують паразитів, що не завдають при цьому шкоди тварині. Такі нашийники можна використовувати навіть хворим, маленьким, вагітним тваринам.

Хімічні нашийники просякнуті сильнодіючими токсичними речовинами. Такі нашийники підходять тільки дорослим і здоровим кішкам і собакам.

Зазвичай кліщі обирають у тварин місце для укусу за вухами, в області шиї, голови, в паху, подгрудка, так як тварини не можуть дотягнутися в ці місця зубами, щоб знищити паразита.

Профілактичні заходи

Найбільш ефективний час для боротьби з кліщами – весна або осінь. Весняна обробка ділянки спеціальними препаратами позбавить кліщів можливості розмножуватися. Перед застосуванням препаратів необхідно скосити траву, прибрати листя і гілки з ділянки.

Обробку території проводять наступними видами препаратів:
1. репеллентние отрути (відлякують кровососів);
2. інсектицидно-репеллентние кошти. Препарати мають широкий спектр дії, знищують кліщів повністю, запобігають повторне їх нашестя;
3. акарицидні засоби. Такими препаратами знищують кліщів на територіях біля приватних будинків.

Обробку ділянок бажано проводити професіоналам, так як препарати токсичні і потрібна обережність при їх використанні.

Запобіжні заходи

Збираючись на прогулянку в парк чи в поїздку на дачу, дотримуйтесь нехитрих правил:
• наносите на одяг і шкіру спеціальні засоби від кліщів;
• намагайтеся надягати одяг, що закриває ноги, руки, шию;
• повернувшись додому проведіть ретельний огляд одягу на наявність кліщів;
• якщо виявили на тілі кліща, що присмоктався, зверніться за медичною допомогою У медустанові швидко і безболісно дістануть кровососа;
• самостійно діставати кліща небезпечно, так як невмілі дії можуть привести до того, що відірветься частина комахи, а голова залишиться під шкірою, що загрожує в кращому випадку запаленням на цій ділянці шкіри;
• існує кілька способів самостійного вилучення кліщів, але не всім вдається повністю видалити кліща.

Подбайте про себе і своїх близьких, про домашніх вихованців, дотримуйтесь заходів безпеки, своєчасно проводите обробку ділянки на дачі і насолоджуйтеся прогулянками на свіжому повітрі! Не давайте кліщів можливість позбавити вас задоволення чудовою погодою!

x

Читайте також

Поради з вирощування помідорів в теплиці

Поради з вирощування помідорів в теплиці

Існує кілька правил, виконання яких дозволить отримати багатий урожай смачних помідорів, вирощених ...

Малюки на дачі: як забезпечити безпечний відпочинок

Малюки на дачі: як забезпечити безпечний відпочинок

Діти і літо – ідеальне поєднання «компонентів». Коли, як не теплими днями, ...