Головна / Сім'я і здоров'я / Вагітність, пологи, діти / Агресивний дитина. Причини дитячої агресії
Агресивний дитина. Причини дитячої агресії

Агресивний дитина. Причини дитячої агресії

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

На жаль, трапляється так, що підросла дитина черствіє душею, перетворюється в маленького тирана. У чому причина агресії дитини, хто винен?

Багато малят можуть вдарити, вщипнути або вкусити кривдника, влаштувати істерику в самому невідповідному місці. Це нормальне явище. Подорослішавши, діти поводяться набагато спокійніше. Але якщо агресивна поведінка стає нормою у семирічного, навіть шестирічної дитини, слід обов’язково з’ясувати причину агресії.

Чому у дітей з’являється агресія, гнів, образа на всіх і вся?

Агресивні діти сприймають не тільки сторонніх людей, а й своїх рідних як джерело загрози. Вони постійно перебувають в очікуванні образи, приниження, фізичного покарання. Дитина живе за правилом: кращий захист – напад.

Згодом такий вид ворожості до світу стає навмисним, цілеспрямованим, руйнівним.

Батьки не повинні залишати поза увагою проблему. Слід обов’язково з’ясувати причину злобного поведінки дитини.

Деякі батьки можуть образитися, прочитавши такі рядки, але доведено неодноразово: злісний, гнівливий дитина – плід моделі сімейних відносин. Мами і тата в першу чергу повинні задуматися, що в їхніх діях викликає агресію дитини і переглянути свої виховні методи.

Хочете, щоб син чи донька змінилися в кращу сторону – міняйтеся самі. Шукайте нормальні способи вирішення конфліктних ситуацій, взаємодії з дитиною. Необхідно створити доброзичливу, спокійну, ненасильницьку атмосферу в сім’ї. Дитина перестане вважати рідний дім загрозою для себе. У нього зникне бажання проявляти агресію до людей.

Помилка деяких батьків полягає в використанні методів примусу, а не переконання. Шанобливе ставлення до дитини допомагає створити сприятливе комфортне спілкування.
Звичайно, іноді батьки повинні проявляти строгість. Але дитина, що росте в спокійній обстановці, адекватно реагує на виховні моменти, тому що не бачить в батьках загрози.

Агресія у дітей виникає як наслідок заборони певної поведінки. Істерики з цього приводу з’являються дуже часто, так як у батьків не завжди є бажання або можливість задовольняти потреби дитини. Дорослі повинні навчитися використовувати покарання як можна рідше, правильно встановлювати заборони.

Нерозуміння між батьками і дітьми в підлітковому віці виникає через те, що батьки впевнені на 100 відсотків: вони краще знають, що потрібно їх чаду, знають з ким йому треба дружити, як одягатися, яке здобути освіту. Часом плани і мрії дитини взагалі не беруться до уваги.

Насильницькі методи виховання побудовані на нав’язуванні батьками власних потреб дітям. У навчальних закладах без праці можна розділити студентів на дві групи: тих, хто вибрав свідомо свою спеціальність і тих, хто вчиться тут з примусу батьків. Зазвичай студенти з другої групи елементарно «відбувають» час навчання. Рідко хто з них працює потім за фахом.

Звичайно, батьки хвилюються за дітей, переживають, щоб вони не потрапили в погану компанію, не накоїли дурниць.
Але наказним тоном ви мало чого доб’єтеся від старших дітей. Вчіться вести з дітьми діалог, хоча багато батьків, на помічаючи, вибирають монолог. Нескінченні нудні нотації, критика ні до чого доброго не приведуть.

Конфлікт поколінь буде існувати вічно. Необхідно навчитися чути і слухати дитини, проявляти увагу до їхніх справах і мріям.

Взаємодія починається з шанобливого інтересу до іншої людини, навіть якщо ця людина поки ще відвідує дитячий сад!

Проявляйте любов до дитини, не ховайте її глибоко. Батьки впевнені, що дитина не сумнівається в їх любові до нього. Це не так. Деяким дітям необхідно постійне підтвердження батьківської любові. Не забувайте ввечері перед сном обійняти дитину, поцілувати, побажати спокійної ночі. Простий ритуал подарує йому почуття захищеності, спокою.

Якщо дитина своїми діями, як то кажуть «вивів вас з себе», лайте його суто по справі. Але ніколи не називайте дітей образливими словами, не використовуйте погрози та образи.

Трапляється так, що дитина хоче з вами поговорити або пограти, але у вас катастрофічно не вистачає часу. В цьому випадку намагайтеся не дратуватися, не відмахується від дитини. Обов’язково поясніть причину, чому не можете приділити йому час саме в цей момент. Пообіцяйте, що як тільки з’явиться можливість, ви обов’язково пограєте або поговоріть з ним.

Важливо! Якщо ви пообіцяли щось дитині, обов’язково виконайте! Не думайте, що маленькі діти забувають ваші обіцянки, і не дивуйтеся, якщо дитина точно так же буде ігнорувати ваші прохання.

Розмовляйте з дітьми про погану поведінку, неправильних вчинках. Перед розмовою створіть довірчу обстановку, не розмовляйте про це з дитиною при інших дітей, родичів. Дитина, боячись насмішок, не довірить вам в такій ситуації свої почуття і переживання.

Частіше хваліть агресивного дитини. Заохочуйте його бажання зробити якусь добру справу.

Якщо дитина агресивний, значить, були допущені помилки у вихованні. Спілкуйтеся якомога частіше з дитиною, вникати в його проблеми, показуйте йому свою любов.

x

Читайте також

Застуда влітку: як не захворіти і як лікуватися

Застуда влітку: як не захворіти і як лікуватися

Літо – особлива пора. Пора відпусток, виїздів на природу, посиденьок з друзями ...

Літні хвороби у дітей

Літні хвороби у дітей

Позаду весняні холоди і швидка зміна погоди. Але спекотна погода таїть інші ...