Головна / Психологія / 8 важливих істин, які необхідно знати кожному
8 важливих істин, які необхідно знати кожному

8 важливих істин, які необхідно знати кожному

Оцініть статтю:
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірки (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Можна задати нескромне питання: скажіть, у вас нормальний стілець? Так-так, ми знаємо, що зазвичай люди терпіти не можуть обговорювати ці питання. Це їх бентежить. Проте, відомо, що 85% людей коли-небудь мали проблеми зі стільцем. Тому, як би вас ні бентежила ця тема, про неї треба поговорити, тому що вона дуже важлива для здоров’я.

Істина 1

Лікарі кажуть, що не існує такого правила, що ви кожен день обов’язково повинні ходити в туалет по великій нужді. В середньому, люди мають стілець один-два рази на день. Але є і такі, хто не мають його два-три дні. Лікарі не бачать в цьому нічого страшного. Тут головний критерій – ваше самопочуття. Якщо ви ходите по більшій один раз в два дні, при цьому нормально себе почуваєте і не маєте проблем з кишечником, підстав для занепокоєння немає.

Те ж саме стосується частого стільця, наприклад, який відбувається тричі на день. Якщо це ніяк не пов’язано з діареєю або якою-небудь інфекцією кишечника, лікарі теж не бачать тут проблеми. Частота стільця залежить від продуктів харчування, які ви вживаєте. Наприклад, якщо ви почнете вживати більше продуктів, багатих на клітковину (висівки, сочевиця, броколі і т. Д.), У вас може почастішати стілець.

Істина 2

Лікарі вважають, що найкраще, якщо стілець відбувається регулярно, «як по годинах». Це означає, що у вас здорова травна система. На думку медиків, найкраще вирушати на «трон» прямо з ранку, відразу після пробудження. Але якщо у вас це відбувається інакше, в цьому теж немає нічого страшного, дефекація може траплятися в будь-який час дня.

Наприклад, багато людей увечері їдять важку їжу. Їй потрібно багато часу для перетравлення. Тому, коли вони прокидаються вранці, у них, швидше за все, стільця не буде. Він відбудеться ближче до середини дня.

Є ще один момент. Медики пояснюють, що під час сну тіло приймає лежаче положення, тому в кишечнику відсутня достатня тиск, щоб виник позив на дефекацію. А коли ви встаєте вранці, кишки зсуваються вниз, і виникає позив.

Крім того, у багатьох людей виробляється умовний рефлекс. Коли вони повертаються додому з роботи, вони розслабляються, і в цей час у них з’являється позив на стілець. Це відбувається тому, що зараз їм не потрібно нікуди поспішати, вони відчувають себе розслабленими, і можна спокійно піти в туалет.

Істина 3

Якщо відразу після їжі ви миттю біжите в туалет, створюється враження, що з’їдена їжа проскочила повз вас, і відразу вимагає виходу. Лікарі кажуть, що такий рефлекс зазвичай буває у дітей. Але зустрічаються дорослі люди, у яких він залишається на все життя. Якщо при цьому ви добре себе почуваєте і не відчуваєте проблем з травленням, турбуватися нема про що.

Але буває інакше. Якщо відразу після їжі ви негайно йдете в туалет, при цьому ваші фекалії рідкі, плавають нагорі і жахливо пахнуть, це може говорити про те, що ваш організм погано засвоює жири. Якщо таке відбувається постійно, в такому випадку, треба не запускати проблему, а піти на прийом до гастроентеролога.

Істина 4

Кофеїн стимулює кишечник, він починає скорочуватися, що, в свою чергу, підштовхує калові маси до прямої кишки. Тому не рідкість, що деякі люди після ранкової кави відразу відправляються в туалет.

Істина 5

Під час місячних у багатьох жінок трапляються спазми, здуття живота, гази. Це призводить до того, що їм доводиться проводити більше часу на унітазі. Однак деякі жінки, навпаки, говорять, що під час місячних у них стілець відбувається легше, ніж зазвичай. Лікарі пояснюють це жіночими гормонами. Справа в тому, що під час менструації виділяються речовини, які називаються простагландинами. На думку лікарів, вони викликають скорочення матки, а іноді вони можуть потрапити в кишечник і також викликати його скорочення. Звідси більш вільний стілець, який буває у деяких жінок під час місячних.

Істина 6

Якщо випорожнення займають у вас занадто багато часу, причина може бути в тому, що ви неправильно сидите. Сучасні унітази зроблені так, що під час дефекації ноги по відношенню до тулуба займають позицію під кутом 90 градусів. Однак найкраща поза для дефекації – це коли тулуб по відношенню до ніг знаходиться під кутом 45 градусів. Саме так ми сидимо на корточках над землею. Така поза повертає нас у часи наших предків, коли туалетів не існувало, і, справляючи велику потребу, кожен повинен був сидіти навпочіпки. Сьогодні наука довела, що це положення є найефективнішим для дефекації. У цей момент пряма кишка знаходиться під кутом, це створює тиск в кишці і дозволяє фекальним масам вийти з мінімальними зусиллями.

Істина 7

Багато людей зізнаються, що відчувають запори у відпустці. Це починається з моменту посадки в літак. Сидіння в літаковому кріслі без руху протягом декількох годин призводить до того, що фекальні маси тверднуть. До того ж, приїжджаючи на місце відпочинку, ви нерідко міняєте свій звичний раціон. Ви перебуваєте в іншому часовому поясі, їсте продукти, які зазвичай не вживаєте. Ваш розпорядок дня змінюється, ви зайняті не тими справами, до яких звикли. Все це змінює ваш звичний спосіб життя. Це може зробити характер вашого кишечника «незговірливих», що ускладнює регулярний стілець.

Істина 8

Можливо, у вас випорожнення займають всього п’ять хвилин, або навіть менше. У деяких людей вони можуть займати двадцять хвилин. Це теж нормально. Лікарі кажуть, що товста кишка сама знає, коли вона повністю спорожнити, і дефекацію можна вважати закінченою.

Але якщо спорожнення кишечника займає надто багато часу, і головне, під час нього ви сильно тужітесь і напружуєтеся, це привід, щоб звернутися до гастроентеролога. На думку лікарів, у деяких людей є особливі анатомічні особливості прямої кишки, іноді їх можна назвати аномаліями. Вони ускладнюють акт дефекації.